A Reventil orrspray enyhíti az allergia orrtüneteit.

Reventil orrspray

Klinikailag igazolt hatás

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

természetes módon szünteti meg az orr és melléküregeinek dugulását

4 az 1-ben hatású eszköz: jelentősen mérsékli az orrdugulást, az orrfolyást, az arc- és fejfájást, a szaglás- és ízérzékelés zavarát

enyhíti a nátha tipikus tüneteit, mint pl. az orrnyálkahártya szárazsága és kisebesedése, tüsszentés, viszketés, hegesedés

alkalmazásával csökkenthető a gyógyszeres orrspray-k használata

nem okoz hozzászokást

tartósítószer-mentes

1 hónapos kortól alkalmazható
100%-ban természetes eredetű Ectoinnal®
Klinikailag igazolt hatás

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

Az egyedi összetételű Reventil orrspray az orrnyálkahártya-gyulladás (rhinitis) és az orrmelléküreg-gyulladás (rhinosinusitis) tüneteinek megelőzésére és kezelésére szolgál. Egyedülálló összetevője a sejtvédő Ectoin®, amelynek fő jellemzője, hogy védi az orrnyálkahártyát a kiszáradástól, és elősegíti annak mielőbbi regenerálódását, gyógyulását. Másik fő összetevője a tengeri sós oldat, amely segít megszüntetni az orrdugulást, mivel lohasztja az orrnyálkahártya duzzanatát. Tartósítószert nem tartalmaz.

Védi és regenerálja az orrnyálkahártyát

Egyedülálló összetevője a sejtvédő, gyulladáscsökkentő hatású Ectoin®, amelynek fő jellemzője, hogy védi az orrnyálkahártyát a kiszáradástól, és elősegíti annak mielőbbi regenerálódását, gyógyulását.

Megszünteti az orrdugulást

Természetes módon szünteti meg az orr- és melléküregeinek dugulását.

Enyhíti a nátha tipikus tüneteit

Enyhíti a nátha tipikus tüneteit, mint pl. száraz és kisebesedett orrnyálkahártya, tüsszentés, viszketés, hegesedés.

4 az 1-ben hatású eszköz

Jelentősen mérsékli az orrdugulást, az orrfolyást, az arc- és fejfájást, a szaglás- és ízérzékelés zavarát.

Allergiás rhinitis

Az allergiás rhinitis, amit „szénanáthának” is neveznek, valójában egy felső légúti gyulladás, melyet allergiát okozó anyagok (allergének) váltanak ki. A náthához hasonló tünetekkel jár, azzal a különbséggel, hogy egészen hosszan elhúzódhat. A szervezet „tévedésből” egy valójában ártalmatlan anyagot (pollen, állatszőr stb.) veszélyes anyagként érzékel és harcolni kezd ellene ugyanúgy, mint a kórokozók ellen. A betegség két fő típusa a szezonális, évszakhoz köthető, illetve a nem szezonálisan jelentkező allergia.

Allergia típusai

Szezonális allergia

Ezt a típust a különböző virágporok (pollenek) okozzák, ezért jellemzően egy-egy évszakban, illetve bizonyos hónapokban jelentkezik. Egyszerre akár többféle allergén okozhat panaszt, így a tünetek hosszabban is fennállhatnak.
Magyarországon egyre többen szenvednek pollenallergiától, közel 2 millió embert érint – többek között a növényvédő szerek fokozott használata és a parlagfű terjedése miatt.

Nem szezonális allergia

Az ilyen, nem évszakhoz kötött allergia egész évben bármikor kialakulhat. Gyakori a porallergia, sokaknál pedig jellemzően a háziállatok közelében jelentkeznek a kellemetlen panaszok.

A poratkák ürüléke, egyes gombafajok, valamint a háziállatok szőre vagy nyála válthatnak ki kellemetlen allergiás tüneteket az arra érzékenyeknél.

fajta allergént termelő gyomnövény él Magyarországon

pollent bocsát a levegőbe egyetlen tő parlagfű

pollenszemcse egy köbméter levegőben már tüneteket okozhat

kilométerre is elhordja a szél a fák és füvek pollenjeit

Allergia okai

Pollen

A pollen a virágpor latin neve, ami „lisztet” jelent. A pollenallergia a világ népességének mintegy 10-20 százalékát érinti. Az allergiás reakciót elsősorban a fák, füvek és egyéb virágos növények egészen finom, szabad szemmel nem is látható virágporszemcséi okozzák.

Állatszőr

Valójában nem csak az állatszőr, hanem a különböző háziállatok tolla, pihéje, nyála, ürüléke, a bőrükben található váladékképző-mirigyek nedvei, valamint bőrük elhalt és lepergő hámsejtjei egyaránt kiválthatnak allergiás reakciót.

Egyéb tényezők

A leggyakrabban előforduló pollen- és állatszőr-allergián túl hormonális változások (terhesség), bizonyos vegyszerek és gyógyszerek is kiválthatnak allergiás reakciókat. A háztartásban használatos aeroszolok, a levegőbe juttatott permetezőszerek ugyancsak okozhatnak allergiás tüneteket.

Allergia orrtünetei

Orrviszketés

Viszketés

A gyulladt orrnyálkahártya kiszárad, viszket, sérülékennyé, érzékennyé válhat. Egy idő után fájdalmas lehet és akár vérezhet is az allergiás ember „agyonfújt” orra.

Orrdugulás

Orrdugulás

Az allergén az orrnyálkahártya gyulladását okozza, amely megduzzad és így elzárja a levegő útját. Az allergiások egyik legkellemetlenebb panasza, hogy nem kapnak levegőt az orrukon át.

Orrfolyás

Orrfolyás

A szervezet a gyulladást okozó anyagoktól fokozott váladéktermeléssel próbál megszabadulni. Ha valaki allergiás, akkor naponta akár egy 100-as csomag papírzsebkendőt is elhasználhat.

Reventil tüsszögés

Tüsszögés

Szervezetünk tüsszentéssel próbál megszabadulni az allergénektől. A folyton tüsszögő allergiásról a környezetében lévők gyakran azt hiszik, hogy fertőző beteg.

Allergia kezelése

Gyógyszeres terápia

Az allergia kezelésében leggyakrabban alkalmazott antihisztaminok többsége a patikában már vény nélkül is kapható. Az allergiás reakciót a szervezetben a nagy mennyiségben termelődő hisztamin váltja ki. Az így kialakult allergiás tüneteket csökkentik az antihisztamin-tartalmú gyógyszerek.

Alternatív kezelés

Az allergiás tünetek ellen egyéb módszereket is bevethetünk. Az orrnyálkahártya gyulladása esetén hasznos lehet a tengervizes orröblítés, mely kíméletesen távolítja el az orrjáratokból az allergiát okozó anyagokat. Tanácsos gyakran kezet és arcot mosni, illetve akár naponta a hajat is megmosni, hiszen ezzel számos irritáló anyagtól szabadulhatunk meg.

Pollen Magyarországon

A mi éghajlatunkon az allergiás szezon már a kora tavaszi időszakban elkezdődik. Akár február-márciustól jelentkezhetnek a tünetek, hiszen ekkor már virágzásnak indul a mogyoró, az éger, a kőris és a nyír. Az április végétől júliusig tartó időszakban a füvek, néhány gabonafajta (mint például a rozs vagy a kukorica) okozhat tartósabb problémát. Ezen kívül meg kell említenünk még néhány gyomnövényt is, melyek szintén allergizálhatnak. Ilyenek az ürömfélék, az útifű, a csalán és a parlagfű, melyek augusztustól akár októberig megkeseríthetik az erre érzékenyek mindennapjait. A parlagfű különösen súlyos kihívást jelent, mivel ez a gyomnövény az egész ország területén nagy mennyiségben megtalálható.

Magas pollenkoncentráció idején töltsön minél kevesebb időt a szabadban!

Nyaraláshoz szemeljen ki „pollenmentes” helyszínt! Ilyenek a hegyek vagy a tengerpart – persze mindenki azt válassza, amit a pénztárcája is megenged.

A hosszú hajat ajánlatos minden nap mosni: a hajban megtapadó pollenek ugyanis folyamatosan irritálhatják a szervezetet.

Az állatszőr-allergiások inkább mondjanak le a házikedvencek tartásáról – de enyhébb esetben is fogadják el, hogy folyamatosan kezelniük kell a tüneteiket.

Pollenszezonban leginkább eső után érdemes szellőztetni, legkevésbé pedig ragyogó napsütés idején.

Otthonunkban rendszeresen porszívózzunk, portalanítsunk!

Pollen naptár Magyarországon